kipperiturism@kipperi.ee (+372) 568 25562

Kipperi Turismitalu

Kipperi puhkemaja asub Pärnu linnast 25 km kaugusel väikses mereäärses Kabriste külas. Kipperi öömaja on ideaalseks külastuspaigaks perega, sõpradega puhkajaile või väikestele ekskursioonirühmadele. Vaikne ja rahulik koht, turvaline nii autoomanikele kui jalgrattureile. Jalgsi liikujaile bussiühendus (peatus 2 km kaugusel).

Ööbimiseks on pakkuda 4 tuba (3 kuuekohalist ja 1 kahekohaline tuba) kuni 20 inimese majutamiseks. Teie kasutada on söögivalmistamiseks kööginurk (soe- ja külm vesi, elektripliit, külmik jm), WC ning soovi korral ka elektrikerisega saun.

Lisaks majutusele pakume ka telkimisvõimalust. Telkimisplatsil on kraanivesi puurkaevust, tualett ja grillimisvõimalus. Eelneval kokkuleppel võimalik saada grillimiseks värsket kala ning paadisõitu kaluripaadi või kaatriga Pärnu lahel. Oma teenust pakume aastaringselt. Teenindame eesti ja inglise keeles. Majutamata ei jää ka muud keelt rääkivad kliendid.

Tule puhka ja naudi mereäärset linnulaulu!

Kipperi lugu

Kipperi Turismitalu sai alguse aastal 2004 kui Eesti vetes kala rohkus oli suur ning siin käidi püüdmas ka kaugemalt. Püsivalt käisid meie juures püüdmas harrastuskalurid nii Lätist kui ka Leedust. Kuna sellel hetkel talu perenaine kala kokkuostuga usinalt tegeles, siis oli kaluritel hea mugav ka kohe kala perenaisele müüa. Kitsaks läks vaid öömajaga. Alguses majutas perenaine mehi pikalt oma katuse all, kuid edasi nii ei saanud ning siis tuli perenaisele mõte kasutada ära kõrvalhoone teist korrust. See ruum oli mõeldud mõrdade parandamiseks, kuid kuna ruum tühjana seisis, siis lõi perenaine sinna toad, et harrastuskalurid mõnusalt pika tööpäeva lõpus puhata saaks.

Kuid ajapikku jäi kala aina vähemaks ning harrastuskaluritele keelati kala edasimüük ära. Nad võisid püüda ainult oma otstarbeks. See ei lõpetanud nende siin käimist, küll aga kalastati aina harvem. Kipperi talu külastasid nad lõpuks ainult talvel ja siis ka vaid nädalavahetuseti aga perenaisele tähendas see siiski terve nädal maja kütmist ning kulud olid suured. Nii saigi alguse mõte pakkuda suveti neid tube puhkajatele. Perenaine kattis oma kulud ja suvitajad said nautida ilusat ja rahulikku paika meie kalurikülas.

Nimi Kipper on tulnud aga peremehe ametist. Nimelt on olnud peremees eluaeg kalur ning laeva kipper. Kaluri amet on käinud siin peres põlvest põlve ning ka meie küla on ehtne ning õige kaluriküla.

Nii on saanud meie Turismitalu omale ainuõige nime ning ootame kõiki puhkajaid omale külla.